Jak wybrać akumulator li-ion Bosch w właściwym sklepie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają innowacyjnej metodzie, która pozwoliła powstanie innowacyjnej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to pewnie najwyższa pora dla pozostawienia elektronarzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich podstawowa cecha to znaczna moc i prędkość naładowania. Jeżeli musimy pracować dość długo powinniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na innym pracujemy. Jeżeli nie rozumiemy jaki typ konkretnie nabyć, żeby mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy kupić taki sam jak posiadamy lub zapytać producenta który będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym urządzeniu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent dobierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najchętniej kupowany akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle nabywany, ponieważ posiada 4 niewątpliwe cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim etapie życia
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w każdej chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Niezwykle kluczowym elementem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej znane.

Były one przystosowane do działania przy ekstremalnych warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na zawartość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je wykorzystywać tam gdzie ciężko jest podejść z przewodem jak np. praca w parku lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma kłopotu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu mają niezwykle mało miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin działania bez przerwy.

Wybór tak faktycznie nie jest łatwy. Różnią się one także mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o większe mocy natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, który jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest dosyć szybki około 4-5h. Jednak wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę spory, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% wybierze odpowiedni rodzaj do naszych potrzeb, a my będziemy usatysfakcjonowani.


Posted

in

by